ANHXNEUSH XRHSTH

Απορίες σχετικά με την λειτουργία του TreloScript.

Συντονιστής: Moderators

Απάντηση
N|koLas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 10, 2008 11:54 pm

ANHXNEUSH XRHSTH

Δημοσίευση από N|koLas »

KALISPERA KAI KALES GIORTES SE OLOUS
thelw na rwthsw an iparxei kapios tropos na anhxneusoumai apo to email kapiou an exei kanei login kapio nick (rotaw kirios gia thn UNDERNET) h kai to antistrofw
kathos episeis pos mporoumai na broume perissoteres plirofories gia kapiwn

Άβαταρ μέλους
Takis456
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 10, 2005 11:17 am

Re: ANHXNEUSH XRHSTH

Δημοσίευση από Takis456 »

Καλές γιορτές και σε σένα. Αν εννοείς κάτι σαν notify, αλλά για τα emails αντί για τα nicks τότε αυτό δεν γίνεται. Όσον αφορά τις πληροφορίες για κάποιον χρήστη, συνήθως τα services bots έχουν κάποια παράμετρο info με την οποία μπορείς να μάθεις αρκετά για κάποιον χρήστη. Τώρα συγκεκριμένα για το bot του undernet δεν ξέρω ακριβώς την σύνταξη.

N|koLas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 10, 2008 11:54 pm

Re: ANHXNEUSH XRHSTH

Δημοσίευση από N|koLas »

Takis456 έγραψε:Καλές γιορτές και σε σένα. Αν εννοείς κάτι σαν notify, αλλά για τα emails αντί για τα nicks τότε αυτό δεν γίνεται. Όσον αφορά τις πληροφορίες για κάποιον χρήστη, συνήθως τα services bots έχουν κάποια παράμετρο info με την οποία μπορείς να μάθεις αρκετά για κάποιον χρήστη. Τώρα συγκεκριμένα για το bot του undernet δεν ξέρω ακριβώς την σύνταξη.
Host Address: -[ N|KoLaS@XAROntaS.users.undernet.org ]-

υπαρχουν χρηστες που πησω απο αυτο μπορουν να βρουν το email σου καθος και πληθος ακομα πλυροφοριων! βαζοντας καπιες εντολες (πιθανων εκμεταλευομενοι κενα ασφαλειας), για αυτα λεω :) :D :)

Άβαταρ μέλους
Takis456
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 10, 2005 11:17 am

Re: ANHXNEUSH XRHSTH

Δημοσίευση από Takis456 »

Μήπως θες αυτό:

/msg X@channels.undernet.org info XAROntaS

N|koLas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 10, 2008 11:54 pm

Re: ANHXNEUSH XRHSTH

Δημοσίευση από N|koLas »

Takis456 έγραψε:Μήπως θες αυτό:

/msg X@channels.undernet.org info XAROntaS
για να γυνω πιο σαφης καπια στηγμη καπιος χρηστης ξεκινησε με /whois ...
και εφτασε να μου πει τα πραγμαικα μου στηχεια (ονοματεπονημο τοπο κατηκιας αφμ αν εχω διπλομα και τι- αυτοκηνητου η μηχανης- κτλ)

Άβαταρ μέλους
Takis456
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 10, 2005 11:17 am

Re: ANHXNEUSH XRHSTH

Δημοσίευση από Takis456 »

Μήπως ήταν κάποιος φίλος σου και σου έκανε πλάκα? Για να βρει όνομα/κατοικία/κτλ χρειάζεται τον αριθμό του τηλεφώνου σου ή να έχει πρόσβαση στην βάση (δεδομένων) του provider σου. Για το δίπλωμα θα χρειαστεί να έχεις πρόσβαση στους Η/Υ του υπουργείου μεταφορών. Στους υπολογιστές του υπουργείου μπορείς να βρεις αρκετές πληροφορίες για τον καθένα.

Απάντηση